Pandora jewellery sales boom in Australia - Jeweller Magazine: Jewellery News and Trends pandora jewellery 2013

Pandora jewellery sales boom in Australia

Pandora has kicked off the year with strong results, reporting increased revenue in all operating regions for the first quarter of 2014, including Australia.

Revenue in Australia was DKK142 million (AU$27.8 m) – a 16.1 per cent increase in local sales compared with the same period last year.

Same-store sales for the country’s concept stores also rose 33.6 per cent compared with 2013, a figure which Pandora Australia president David Allen said was significant given it was more than double the 15.9 per cent increase that the company achieved in the first quarter of 2013.

The results were primarily attributed to demand for newly launched products, including the Valentine’s Day, Mother’s Day and spring collections.

David Allen, Pandora Australia president
David Allen, Pandora Australia president
Allen told Jeweller that the Valentine’s Day trading period was strong, with a themed jewellery collection based on the event performing well for retailers. He said the Floral Paradise collection that was launched in March also provided a “terrific start” to the season.

While the recently launched Essence collection and the charms and bracelets categories also performed well, Allen explained it was Pandora’s rings that showed particular success, contributing more than 15 per cent to Australia’s revenue.

“The continued success and focus on our ring category has been very important to us for our partners [retailers] as we have been able to attract a new consumer as well as engage our existing consumer,” Allen said.

Region breakdown
Pandora’s overall group revenue was DKK2.6 billion (AU$0.5 b) – an increase of 34 per cent compared to the previous year – and its net profit increased from DKK438 million (AU$85.9 m) in 2013 to DKK704 million (AU$138 m) this year.

Commenting on the positive results, Pandora CEO Allan Leighton said, “All regions increased with double digit percentages, primarily driven by strong like-for-like [same store] growth, which was positively impacted by a good reception of all our new collections and replenishment from a strong Christmas period.”

The Asia Pacific region reported revenue of DKK358 million (AU$70.2 m), an increase of 71.9 per cent in local currency.

In the Americas, revenue for the first quarter was DKK1.1 billion (AU$0.2 b), a rise of 16.2 per cent in local currency. Europe meanwhile, had a 48.3 per cent increase in revenue to DKK1 billion (AU$0.2 b)

As a result of the positive start to 2014, Pandora increased its overall revenue guidance from DKK10 billion (AU$1.96 b) to more than DKK10.5 billion (AU$2.1 b).

The company also now plans to open more concept stores this year than previously expected, estimating that 255 new concept stores will be opened rather than its previously announced 175.

Pandora, which is headquartered in Copenhagen, Denmark, is sold in more than 80 countries through approximately 10,000 points of sale.

More reading
Pandora jewellery announces record profits
Pandora jewellery revenue up 40 per cent
Related Stories
News
Pandora jewellery moves into Bourke Street Mall
14/09/2017 • By Talia Paz • Staff Journalist
News
Pandora sales fall short of expectations
18/08/2017 • By Talia Paz • Staff Journalist
News
Pandora Australia managing director to be transferred
03/10/2016 • By Lewis Dyson • Staff Journalist
News
Australia bags Pandora’s top jewellery store
17/02/2017 • By Talia Paz • Staff Journalist
News
Pandora Australia debuts new Christmas concept
13/12/2016 • By Staff Journalist
News
Pandora Australia continues sales momentum
10/11/2016 • By Lewis Dyson • Staff Journalist
News
Pandora maintains momentum with ‘strong’ Australian performance
15/05/2017 • By Talia Paz • Staff Journalist
News
Marie Claire to promote JAA Awards
08/03/2010
News
Pandora launches Mother’s Day campaign
09/04/2013 • By Jeff Salton • Assistant Editor
News
Jewellery fair live demos put trade in spotlight
16/08/2016 • By Lewis Dyson • Staff Journalist


Contact UsMonday, 23 October, 2017 01:54am
login to my account
Username: Password:
Forgotten your password?
pandora bracelet stores>
standard_0217
advertisement
standard_0816
advertisement

pandora jewellery 2013

online pandora
pandora charms à vendre
pandora spill
бесплатно pandora скачать

The Pandora Charms for Sale and Wholesale

In this category we offer to your attention five kinds of the pandora charms in five colors and four sizes for price from one point eight two to two point three dollars. For the the pandora charms published on this webpage, we offer one hundred forty-four guides & fifteen reviews of real handmakers. The most popular finishes are yellow, gray, silver, blue, orange. The most trendy forms are round, large hole. Possible sizes of the pandora charms - 13mm, 10mm, 11mm, 12mm millimeters. Out of stocked the pandora charms are usually restocked in forty-five days. You can enroll to notifications about restocking (we will send them via email). Related tags: large czech beads, large glass beads, large round beads, crystal czech beads, czech crystal beads, czech round beads, large hole beads, crystal glass beads, crystal round beads, iris glass beads.

Newest Items First
12 Per Page


né hanno

JEWELRY AND FASHION

Sayfalar

8 Temmuz 2013

PANDORA JewelryKadınların Pandora Çılgınlığı..

Pandora

1982 yılında evli bir çift Kopenhag Nørrebrogade bir mağaza açtı. Ürünlerine talep arttıkça,  toptan işi için odaklandılar. 1984 yılında çift, toptan işini mücevher çizgisine getirmek için Tayland, Pandora Productions  ve tasarımcı Lone Frandsen ile bir üretim tesisi açtılar. 1996 yılında Pandora, kişiye özel bileziği ile mücevher sektörüne imzası atmış oldu. Frandsen  ikinci tasarımcısı ve kuyumcu Lisbeth Enø Larsen ile Danimarka'da kurulan ve hızla büyüyen bir  mücevher şirket haline geldi. Şuan 6 kıtada, 55 ülkede mağazaları bulunmakta. 2000 yılında ABD lerinde 7.007.507 kişi Pandora taktı.  Dünyada en büyük 3 mücevher markası arasına giren Pandora, 2010 yılında ciroda 3. adet satışında ise 1. sıraya yerleşti.

İzmirde Pandora satışını yapan bir marka ile kısa zamanlı bir çalışmam oldu. Ve Pandorayı  yakından tanıma fırsatı buldum. Türkiyede çok fazla tanınan bir marka değil.. Fakat  dünyada  talep görmekte. Pandorayı çekici kılan en büyük özelliği ise özelleştirilmiş takılarıdır. Charm bilezikler en popüler ürünleridir. Bu bileziklere anı bileziğide diyebiliriz. Altın yada gümüşten üretilen boru şeklinde ki  bileziğe seçmiş olduğunuz charmlardan takıyorsunuz. Charmlar semboller, hayvan figürleri, kalpler, cam boncuklar ve çeşitli şekillerden oluşuyor. Doğum günü pastası, kitap, bebek arabası, para kesesi, ev, burçlar.. gibi. Örneğin doğum günü olan bir arkadaşınıza bir bilezik alıp, bir tanede doğum günü pastası şeklinde bir charm taktırarak hediye edebilirsiniz ve ilerleyen zamanlarda arkadaşınızın özel günlerinde, ona uygun charmlar alarak anı bilekliğini oluşturmasını sağlarsınız. Ömür boyu saklayabileceği ve her bir charmın anlamı olan bir hediye. Çok hoş değil mi.. ;) Pandora  bileziği büyüleyici bir hediye, ürün yelpazesi geniş ve klas ürünler. Charmların yanı sıra markada yüzük, küpe ve kolyede bulunmakta. Fakat Pandorayı, Pandora yapan charmlı bilezikleridir. Bizzat kendim gözlemledim :) Anı bileziği oluşturdunuz bu takı gayet anlamlı ve değerli. Bir hikayesi var ve hikayesi olan her şey çok fazla talep görür..

Pandora yarı kıymetli taşlar, değerli taşlar, gümüş, 14k altın, murano camını kullanarak el işçiliği ile üretim yapmaktadır. Fiyatları ise Türkiye için yüksek rakamlar. Hatırladığıma göre çok minik bir charmın fiyatı 200-250 tl. civarında idi. Bilezik buna dahil değil :)


Charm Tarihi

Erkek ve kız hep tarih öncesi çağlardan beri takılar kullandılar. Charm;  kemikler, kabuklar, kil ve hatta hayvan dişleri :) Bazıları süs olarak kullanmış,  bazılarıda şans veya kötülüklerden korunmak için.

Charmın ilk üretilişi tehlikeye karşı korunma için olmuş. Hatta birçok kadın Savaşlarda asker eşlerine savaş boyunca "korusun" diye charm diyebileceğimiz takılar vermişler yada göndermişler . Bu charmlar emaye ve el boyaması ile yapılmış. Daha sonra ise altın ve gümüşten üretilmiş. Değerli  ve yarı değerli taşlarla da kaplanmış.

Antik Çağ
Charm  tarih öncesi çağlardan beri büyüleyicidir. Anlamlı ve değerlidir. Sıkça muska yada tılsım olarak da takılmış. Sihirli, gizemli, koruyan, maneviyat ve sevgiyi ifade eden takılar olmuştur.

Taş devrinde kişiler dekorasyon oluşturan objeler  olarak kullanmışlar, daha sonra  da kil, hayvan kemikleri ve kabuklarından takılar yapmaya  başlamışlar. Kazılardan çıkartılan bir çok örneğin de rastlayabiliriz.
Tunç Çağı'nda takı yapımında kullanılan malzemeler ise lapis taşı, kaya kristali ve farklı yarı değerli taşlar halini gelmiş. İnandıkları özel güçleri küçük figürler ve yazılar ile bu malzemelerin üzerlerine işlemişler. Babilliler, Asurlular ve Persler  tamamen farklı medeniyetler olarak, oluşturulan takılara farklı anlamlar yüklemişler. Taktıkları bilezikler ile birincil bireylere sahip olduklarını göstermişler.

Modern Zaman
Ticaret…
Takılar mücevherler  zenginlerin, zenginliklerini  hazineleri  göstermek anlamına gelmiş. Makineler ile birliktede değerli metallerden orta gelirli kişiler içinde ucuz mücevherler yapılmış.  Avrupa  ise seri üretim için teknolojiyi kullanma yoluna gitmiş. Pandora nın Kutusu

Pandora "tanrılar armağanı" anlamına gelir. Yunan mitolojisinde ilk kadın, Zeus tarafından insanlığı cezalandırmak için hazırlandığına inanılırdı.
Efsaneye göre, Zeus kendinden ateşi çalıp insanlara veren Prometheus'un kardeşi Epimetheus'a balçıktan yapılmış tanrısal güzellik ve zekaya sahip Pandora'yı eş olarak gönderir. Epimetheus kardeşinin tüm uyarılarına karşı Pandora ile evlenir. Zeus, Pandora'ya evlilik hediyesi olarak topraktan yapılmış, çömlek benzeri bir kavanoz (yanlış yapılmış bir çeviri sonucu kutu olarak anılmaktadır) hediye eder ama bu kavanoz asla açılmamalıdır. Bir süre sonra merakına yenilen Pandora, kavanozu açar ve içindeki tüm kötülükler dünyaya yayılmaya başlar. Ancak son anda kutuyu kapatır bu da insanların içindeki "umut"tur; kötülüğün yayılmamış olması umudu.
Başka bir efsaneye göre de Pandora kutuyu açtığında dünyaya kötülük hakim olur ve Pandora kutuyu kapatırken de kutu Pandorayı esir alır.
Diğer bir hikâyede ise Haberci Tanrı Hermes Olimposa giderken sırtında çok uzaklara götürmesi gereken sandığı Pandora ve eşine bırakır. Pandora merak eder kutuyu açar, kendine ve eşinin üzerine pişmanlık, kızgınlıkkibir vs. gibi kötü özellikler, yaşadıkları mutlu ormana ve de bütün dünyaya çeşitli kötü özellikler yayılır. Son anda Epimetheus sandığı kapatır. Sandığın içinden bir ses gelir. Sandıktan gelen cılız ses  -Lütfen beni çıkarın. Dışardaki kötülüklerle ancak ben başadebilirim- der. Bu sefer Pandora ve eşi birlikte sandığı açarlar. Sandığın dibinde bir kelebek vardır. Sandığın içindeki kelebek tek umuttur.Her Kadına Pandora Mücevher

Pandora, mücevher sektöründe kendine özgü çizgisini yarattı.‘Marş Master Bilezik’ Ve bu bilezikler bir çok moda akımına dahil oldu.

Bohemian: Vintage giyinen özgür ruhlu kadınlar aksesuar olarak boncuklu çok fazla bileziği bir araya takmayı tercih ettiler.

Casual: Rahat ve sade giyimi benimseyen bu kadınlar, doğal bir görünüme  sahip olup. Spor bir kot pantolon tişört. Ve pembe mavi ağırlıklı boncuk bileziklerden seçimler yaptılar.

Modern: Klasik bir görünüme modernlik katan bu kadınlar. Siyah ve beyaz boncuk, gümüş/altın charm ve köpüklü CZ boncukları tercih ettiler.

Klasik: Cesur stilleri ile ön plana çıkan kadınlar zaman zaman klasik, zaman zaman da spor giyinerek aksesuar  olarak da gümüş bilezik seçip, bu bileziği kişiselleştirmek için gümüş boncuklar ve klipler eklediler.

Takı severler  Pandora, Biagi, Bacio ve Chamilia gibi markaların Charm ve boncukları ile daha düşük maliyetlerde kişiselleştirilmiş mücevherlere sahip oldular..

Sonraki Kayıt Önceki Kayıt Ana Sayfa
Il più grande parco divertimenti al coperto d'Italia
Tantissime attrazioni per tutta la famiglia e giostre per ragazzi
Divertimento tra lo zucchero filato e la frutta caramellata

Il più grande parco divertimenti al coperto d’Italia

16-17 dicembre 2017
Dal 22 dicembre 2017 al 7 gennaio 2018
13-14 gennaio 2018

Winterello

Presto online!

Braccialetto

Clicca qui!!

Intrattenimento

Clicca qui!

Attrazioni

Clicca qui

Partner

Supporter